22.03.2022 12:00 0 AB/TTM

Piłkarze Arki wsparli chorego Artura

Fot. Marek Trybański/TTM

W niedzielę (20 marca) odbył się Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej ,,Gramy dla Artura” na hali COS OPO Cetniewo. Cały zysk z wydarzenia został przekazany na dalsze leczenie Artura, który cierpi na stwardnienie rozsiane. Na turnieju pojawili się również obecni piłkarze Arki, którzy wsparli swojego kibica.

Artur Greszta ma 37 lat i w przeszłości grał w Arce Gdynia. Kiedy miał 22 lat wykryto u niego stwardnienie rozsiane. Więcej informacji w naszym artykule. Do Cetniewa przyjechało w sumie 10 drużyn, które zdecydowały się pomóc Arturowi. Na turnieju pojawili się też piłkarze Arki m.in. Marcus Vinicius Da Silva czy Paweł Sasin.

Jest to dla mnie bardzo miłe, nigdy bym się tego nie spodziewał. Sam może za dużo nie osiągnąłem, ale staram się również ich wspierać, pamiętam o nich. Arka to potęga - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Artur Greszta.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z których wychodziły po dwa zespoły. Po fazie grupowej piłkarze mierzyli się ze sobą w fazie pucharowej. Między meczami odbywały się licytacje, z których zysk zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Artura.

Arka nas bardzo w tym turnieju wspomogła. Przywiozła dwie koszulki, piłki z podpisami. Licytowaliśmy je, także liczymy na to, że jeszcze trochę pieniędzy wpadnie do naszych puszek - mówi Michał Kowalski, dyrektor ośrodka.

Zdjęcia z wydarzenia są w naszej galerii.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...