17.03.2022 08:00 0 AB/Powiat Wejherowski

Uczniowie z całego województwa zaprezentowali wiedzę o Kaszubach

Facebook.com/ Powiat Wejherowski

IV edycja Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu przeszła do historii. Uczniowie z całego województwa zaprezentowali swoją wiedzę o Kaszubach i Pomorzu. Pierwsze miejsce zajęli gospodarze z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi.

Olimpiada odbyła się w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Rumi. Tegoroczna edycja miała niecodzienny charakter.

Tegoroczna edycja miała szczególny charakter ze względu na uroczyste nadanie Olimpiadzie imienia Jerzego Hoppego, współtwórcy konkursu, wieloletniego Przewodniczącego Jury, działacza kaszubskiego, autora wielu publikacji w języku kaszubskim - informuje powiat wejherowski.

Olimpiada powstała, aby rozpowszechniać wiedzę związaną z regionem. O Pomorzu i Kaszubach najwięcej wiedzieli uczniowie ze szkół w Wejherowie i Rumi.

Laureatami IV Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu zostali uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi. Drugie miejsce zajął Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie, a trzecie Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie - czytamy dalej na Facebooku [powiatu].

Na wydarzeniu pojawili się m.in. Gabriela Lisius, starosta wejherowski oraz Tomasz Fopke, dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...