14.03.2022 16:30 0 AB/TTM

'Jolka, Jolka' wybrzmiała w Redzie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W Fabryce Kultury w Redzie wystąpił Felicjan Andrzejczak. Legendarny wokalista Budki Suflera zaśpiewał takie kultowe piosenki jak "Jolka, Jolka", "Czas Ołowiu" czy "Noc Komety".

W piątek (11 marca) mieszkańcy Redy mieli okazję usłyszeć na żywo piosenki w wykonaniu legendarnego wokalisty Felicjana Andrzejczaka. Artysta zaśpiewał piosenki z początku swojej kariery muzycznej, ale również te najnowsze.

Muzyka łączy, jest ponadczasowa. To co dzisiaj zagramy wszystkie te cechy posiada. Zaśpiewaliśmy kilka bardzo fajnych kawałków, zarówno były to piosenki stare nowe i najnowsze. My staramy się grać tak jak potrafimy i umiemy, chcemy żeby to było na najwyższym poziomie jaki możemy uzyskać - mówi Felicjan Andrzejczak, wokalista.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Wokalista śpiewał przy akompaniamencie gitary i klawiszy. W przeszłości artysta śpiewał w Budce Suflera, planowany był również jego powrót do grupy, jednak ze względu na kilka czynników było to niemożliwe.

Ja mogłem kontynuować współpracę z Budką Suflera kiedy Romek Lipko jeszcze żył. Kiedy zakończyli działalność otrzymałem telefon w 2020 roku o reaktywacji działalności, spytali się mnie czy będę z nimi występował. Powiedziałem, że tylko gościnnie, ponieważ byłem zainteresowany swoim zespołem, który budowałem trzy lata. Jestem bardzo zadowolony z tej współpracy - dodaje Felicjan Andrzejczak.

Wokalista od 27 marca rozpoczyna grę koncertową w większym składzie. Przy akompaniamencie skrzypiec, będzie występował w wielu miejscach, gdzie zaśpiewa swoje najstarsze piosenki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...