10.10.2011 16:07 0

Żuraw nie dał rady liderowi

Nie powiodło się ekipie z Gniewina podczas wyjazdowego meczu w Pleszewie. Brak skuteczności i w błędy własne zadecydowały o porażce 53:84.

Głównym faworytem niedzielnego spotkania był lider tabeli Open Florentyna Pleszewo. Zespół ten ma aspiracje na pierwszą ligę. Niespodzianki nie było, choć w pierwszej części spotkania Żuraw grał jak równy z równym. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 16:15 dla gości. Koszykarze z Pleszewa wrócili jednak do gry i do przerwy wypracowali sobie bezpieczną przewagę - 41:25. Florentyna w pełni kontrowała przebieg spotkania. Najlepszy z Gniewina był Łukasz Zimniewicz, zdobywca 14 punktów.

Punkty dla Żurawia: Łukasz Zimniewicz 14, Tomasz Nosek 7, Bartosz Kobus 6, Daniel Grujić 6, Marcin Wilk 5, Paweł Strychalski 4, Paweł Matysiak 3, Marek Igliński 2, Paweł Pawłowski 2, Piotr Podbielski 2, Krystian Mudlaf 2, Bartłomiej Bichowski 0