25.02.2022 11:00 1 AB/Stolem Gniewino

Zmiany w Stolemie Gniewino

Facebook.com/Stolem Gniewino

Wielkimi krokami zbliża się powrót trzecioligowych rozgrywek. Stolem Gniewino aktywnie spędza przerwę zimową i dokonuje zmian kadrowych. Swój pierwszy ligowy mecz po przerwie zagrają na własnym stadionie 12 marca z drugim zespołem Pogoni Szczecin.

Gniewiński klub zakończył rundę jesienną na 13. miejscu. Przypomnijmy, że jest to pierwszy sezon Stolema w trzeciej lidze, do której awansował w ubiegłym sezonie. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Podczas zimowej przerwy klub rozegrał kilka meczów przygotowawczych, oraz dokonał zmian kadrowych. Kilku zawodników odeszło z klubu.

Adam Gross wrócił do macierzystego klubu Myśliwiec Tuchomie, gdzie dodatkowo pełnił będzie rolę trenera zespołów młodzieżowych. Mikołaj Hofman został wypożyczony do 30 czerwca, do lidera klasy okręgowej grupy drugiej Pomezani Malbork. Cezary Bać przeniósł się do Gromu Nowy Staw plasującego się w połowie stawki czwartej ligi. Aleksander Paluch dostał wolną rękę w szukaniu klubu. Ponadto Fabian Kątny oraz Szymon Maciołek z przyczyn służbowych i osobistych zrezygnowali z gry w naszym klubie - informuje Stolem Gniewino.

W przerwie zimowej kilku zawodników również dołączyło do zespołu z Gniewina. Klub jak do tej pory poinformował o trzech wzmocnieniach. Pierwszym z nich jest Oskar Ryk, środkowy pomocnik wypożyczony z Arki Gdynia. W przeszłości 23-latek grał w takich klubach jak Gryf Wejherowo, Błękitni Stargard czy Olimpia Elbląg. W rundzie jesiennej grał w drugim zespole Arki, gdzie rozegrał 10 spotkań i strzelił trzy bramki.

Facebook.com/Stolem Gniewino Facebook.com/Stolem Gniewino Facebook.com/Stolem Gniewino Facebook.com/Stolem Gniewino Facebook.com/Stolem Gniewino Facebook.com/Stolem Gniewino Facebook.com/Stolem Gniewino Facebook.com/Stolem Gniewino

Drugim nowym zawodnikiem jest wychowanek Błękitnych Wejherowo Nikodem Sroka. 18-letni napastnik wiele sezonów spędził w Gryfie Wejherowo, a w ciągu sześciu gier kontrolnych strzelił dla Stolema cztery bramki.

Ostatnim, jak do tej pory ogłoszonym wzmocnieniem jest Wiktor Patrzykąt, prawy obrońca pozyskany na zasadzie transferu czasowego z trzecioligowego Sokoła Kleczew.

Mecz z drugim zespołem Pogoni Szczecin, beniaminek z Gniewina rozegra w sobotę (12 lutego). Mecz rozpocznie się w Gniewinie o godzinie 12:00


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24