17.02.2022 10:00 2 AB/MOSiR Rumia

Charytatywni strongmani wystartują dla chorej Zosi z Rumi

źródło: zrzutka.pl

W niedzielę (20 lutego) najsilniejsi ludzie w Polsce ponownie wystartują w powiecie wejherowskim. Tym razem zmagania odbędą się w Rumi, gdzie strongmani będą dźwigać ciężary dla Zosi Hinz, która cierpi na chorobę Epidermolisys Bullosa, czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka.

Przypomnijmy, że strongmani zawitali do powiatu wejherowskiego 30 stycznia, by wspólnie zagrać charytatywnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na hali widowiskowo-sportowej w Bojanie odbył się wtedy Strongman Cup Bojano 2022. Więcej o tym tutaj.

W niedzielę (20 lutego) odbędzie się Strongman Cup Rumia 2022. Siłacze wystartują, aby wspomóc Zosię Hinz, mieszkankę Rumi. Dziewczynka cierpi na nieuleczalną chorobę pęcherzowego rozwarstwiania się naskórka.

Jej ciało i śluzówki ciągle pokrywają powstające pęcherze i gojące się rany. Każde otarcie, zadrapanie, a nawet jedzenie, nie mówiąc o przewróceniu się, powoduje katastrofę na ciele Zosi. Skóra rwie się jak papier. Koszty leczenia są bardzo duże - czytamy na portalu dzieciom.pl.

Na zawodach wystąpią najlepsi zawodnicy w Polsce m.in. Jakub Szczechowski, Rafał Kobylarz czy Dariusz Wejer, natomiast sędziami będą Krzysztof Radzikowski i Dominik Abus. Podczas wydarzenia odbędzie się wiele licytacji oraz występy taneczne. Cała kwota zebrana podczas sportowej imprezy przeznaczona zostanie na leczenie Zosi. Zawody rozpoczną się o godzinie 15:00 na hali MOSiR w Rumi.

Facebook.com/MOSiR Rumia

Wsparcie Zosi można okazać tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...