14.02.2022 15:06 5 AB/TTM

Zadaszone lodowisko w Redzie już działa

Fot. Marek Trybański/TTM

W poniedziałek (14 lutego) oficjalnie otworzono zadaszone lodowisko na terenie MOSiR-u w Redzie. Przez dwa tygodnie ferii dzieci i młodzież będą mogli za darmo pojeździć na łyżwach. Planowo ślizgawka ma być utrzymana do połowy marca.

Odkryte lodowisko w Redzie od lat funkcjonowało na terenie MOSiR-u. Ze względu na wyższą temperaturę, zdecydowano je zadaszyć, aby dłużej utrzymać lodowisko. Więcej na temat inwestycji pisaliśmy tutaj. Pomimo problemów, udało się oficjalnie otworzyć krytą ślizgawkę w pierwszy dzień ferii zimowych.

Opatrzność spowodowała, że w dziesiątą rocznicę funkcjonowania tego lodowiska, mamy je w nowej odsłonie z zadaszeniem. Chcieliśmy na ferie przede wszystkim dzieciakom i młodzieży udostępnić ten obiekt, żeby po traumie covidowej wyszły na świeże powietrze. Przez dwa tygodnie okresu ferii najmłodsi będą mieli dostęp do lodowiska nieodpłatnie - mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Ze względu na sytuację pandemiczną, w godzinach pracy lodowiska będą funkcjonowały ograniczenia.

System covidowy powoduje, że musimy wprowadzić ograniczenia, na ślizgawce nie może być więcej niż 50 osób. Będą też przerwy między ślizgami około 30 minut i jedna przerwa techniczna - mówi Jerzy Conradi, dyrektor MOSiR-u Reda.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...