10.02.2022 13:00 2 AB/UG Kosakowo

W gminie Kosakowo oddadzą krew za pamięć wyklętych

Fot.archiwum

Po raz dziesiąty w gminie Kosakowo odbędzie się bieg Tropem Wilczym upamiętniający żołnierzy wyklętych. W ramach biegu na parkingu przed urzędem gminy ruszy akcja poboru krwi.

Bieg Tropem Wilczym odbędzie się (6 marca) o godzinie 12:00. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski, tego dnia w kilkuset miejscowościach w kraju uczestnicy pokonają dystans 1963 metrów, aby upamiętnić żołnierzy niezłomnych. Przed urzędem gminy Kosakowo w ramach biegu, w poniedziałek (14 lutego) odbędzie się honorowe oddawanie krwi pod hasłem 80 lat Armii Krajowej.

Właśnie 14 lutego 1942 roku rozkazem Naczelnego Wodza, Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w Armię Krajową. Jej komendantem został gen. Stefan Rowecki „Grot”. Armia Krajowa była największą, konspiracyjną organizacją wojskową w okupowanej przez Niemców Europie. Jej członkowie przelewali krew również w walce z sowieckim okupantem - informuje Kosakowski Klub HDK.

Patronatem zbiórki krwi jest Instytut Pamięci Narodowej, który przekaże krwiodawcom materiały edukacyjne. Akcja rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do 13:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...