10.02.2022 10:00 13 AB/TTM

Wybudują nową ulicę w Wejherowie w ramach rewitalizacji śródmieścia

źródło: UM Wejherowo

W ramach projektu 'Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa' wybudowana zostanie nowa ulica Św. Anny. Droga będzie łączyć ul. Parkową i ul. Mickiewicza, gdzie zostanie wyremontowany parking. Koszt inwestycji wynosi ponad 2,6 mln zł.

W środę (9 lutego) prezydent Wejherowa podpisał umowę na budowę ulicy Św. Anny. Na remont udało się uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 80 proc. inwestycji, która w sumie kosztuje ponad 2,6 mln.

Będzie to ciąg pieszy dla naszych mieszkańców i turystów. Ulica Św. Anny jest dogodnym i najkrótszym połączeniem pomiędzy rynkiem, a naszym parkiem, który jest licznie odwiedzany nie tylko przez naszych mieszkańców - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Inwestycja obejmuje budowę nowych nawierzchni, chodników, przebudowana zostanie cała sieć podziemna, staną również ławki. Ulica ma być przede wszystkim bezpieczna dla pieszych, robotnicy zamontują monitoring. Ponadto na ulicy Mickiewicza miasto zmodernizuje parking. Roboty planowo mają rozpocząć się w czerwcu.

Zakończenie robót według umowy planowane jest na koniec 2022 roku. Termin jest krótki, ale mamy nadzieję że ten termin zostanie dotrzymany i z końcówką roku się tam spotkamy - dodaje Beata Rutkiewicz.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Inwestycja polegająca na budowie nowej ulicy wraz z zagospodarowaniem terenu, jest jednym z elementów dużego projektu dotyczącego Rewitalizacji Śródmieścia, które miasto prowadzi etapami od wielu lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24