07.02.2022 16:00 2 AB/MOKSiR Puck

Z Władysławowa do Pucka pobiegło ponad trzystu zawodników

Facebook.com/MOKSiR Puck

W niedzielę (6 lutego) odbył się VII bieg z okazji zaślubin Polski z morzem, „Od Hallera do Hallera”. Zawodnicy wystartowali we Władysławowie przy pomniku gen. Józefa Hallera, meta usytuowana była w pobliżu pomnika Hallera w Pucku w porcie Rybackim. Na starcie stanęło 334 biegaczy.

Biegacze po raz siódmy przebiegli dystans blisko 12 kilometrowy z Władysławowa do Pucka. Na pokonanie trasy obowiązywał limit czasowy dwóch godzin. Jeżeli zawodnik nie ukończył biegu przed upływem limitu czasowego, nie został sklasyfikowany.

Bieg został podzielony na kilka kategorii wiekowych. Ze wszystkich kobiet trasę najszybciej przebiegła Zuzanna Głombiowska, która uzyskała czas 00:48:29. Druga była Marta Szenk a trzecia Natalia Ruchlewicz. Wśród mężczyzn najszybszy był Grzegorz Kujawski, który jako jedyny uczestnik pokonał dystans w czasie krótszym niż 40 minut.

Na trasie pojawili się również seniorzy. W kategorii powyżej 60 lat, wygrał Stanisław Wnuk. W okolicach kościoła w Swarzewie, w połowie dystansu przygotowany był punkt z ciepłą herbatą. Na mecie na uczestników otrzymali ciepły posiłek. Zawodnicy otrzymali medale pamiątkowe.

Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck Facebook.com/MOKSiR Puck