07.02.2022 14:00 0 AB/GWSC

Rumianka mistrzynią świata w lodowym pływaniu

Facebook.com/GWSC

Karolina Szalast została mistrzynią świata w lodowym pływaniu. Rumianka wraca z Głogowa z trzema złotymi medalami zdobytymi w swojej kategorii wiekowej, co daje dwa złota i srebro w kategorii Open. Młoda pływaczka podczas swoich występów pobiła dwa rekordy świata.

Zawody Mistrzostw Świata w pływaniu lodowym odbywały się w dniach 4-6 lutego na Odrze w Głogowe. W imprezie wzięło udział ponad 300 zawodników z 27 krajów, którzy pływali w wodzie o temperaturze 3,5 stopnia. Jedną z uczestniczek była Karolina Szalast na co dzień trenująca w UKS Tri-Team Rumia.

Młoda zawodniczka zdobyła trzy złote medale w swojej kategorii wiekowej na 50 m delfinem, 100 m kraulem i 250 m kraulem. W klasyfikacji Open, czyli bez podziałów na kategorie, dało to jej dwa złota i jedno srebro. Karolina oprócz zwycięstw pobiła również dwa rekordy świata.

Facebook.com/Karolina Szalast Facebook.com/GWSC Facebook.com/GWSC Facebook.com/GWSC Facebook.com/GWSC

Rumianka zdobyła też medale drużynowo. W sztafecie na 4x50 m polki zajęły drugą lokatę, natomiast na dystansie 4x250 m były bezkonkurencyjne.