07.02.2022 08:00 1 AB/Gryf Wejherowo/Wikęd Luzino

Mecze kontrolne Gryfa, Stolema i Wikędu

Facebook.com/ KS Wikęd Luzino

Runda wiosenna w ekstraklasie już ruszyła, natomiast na wznowienie rozgrywek w niższych ligach trzeba jeszcze poczekać. Czwartoligowe drużyny Gryfa Wejherowo i Wikędu Luzino, a także trzecioligowy Stolem Gniewino rozegrały swoje kolejne mecze sparingowe przygotowujące do wiosennej części sezonu.

Przygotowania Gryfa Wejherowo do wznowienia rozgrywek trwają. W sobotę (5 lutego) rozegrali trzeci oficjalny sparing tej zimy. W Lęborku podjęli również czwartoligowy zespół Aniołów Garczegorze, który znajduje się oczko wyżej od Gryfa w ligowej tabeli. Nie przeszkodziło to jednak wejherowianom w odniesieniu pewnego zwycięstwa 3:1. Gole dla Gryfa strzelali Lisiecki, Baranowski i Formella. Najstarszy klub na Pomorzu wygrał jak do tej pory wszystkie mecze przygotowawcze. Kolejny odbędzie się w sobotę (12 lutego). Rywalem wejherowian będzie Pogoń Lębork.

Porażkę odniósł inny czwartoligowy zespół. Wikęd Luzino uległ w Rumi miejscowemu Orkanowi 1:4. Tydzień wcześniej Orkan wysoko przegrał z Gryfem, tym razem jednak pokonał wyżej notowanych rywali ligowych z Luzina.

Niestety zagraliśmy bardzo przeciętnie, mimo przewagi w posiadaniu piłki, nie potrafiąc stworzyć sobie sytuacji bramkowych. Z kolei w obronie brakowało odpowiednio szybkiej reakcji, agresywności i skutecznego odbioru - informuje Wikęd Luzino.

Sparingi przygotowawcze rozgrywa również trzecioligowy Stolem Gniewino. W sobotę (5 lutego) podjęli silny zespół Olimpii Elbląg, który obecnie gra w II lidze i zajmuje wysokie piąte miejsce. Po wyrównanej grze gniewinianie ulegli faworytom 2:4.

Na tle mocnego przeciwnika nasza gra wyglądała bardzo obiecująco. Jednak błędy indywidualne w grze obronnej oraz brak skuteczności w kilku stworzonych sytuacjach nie pozwoliły na osiągnięcie lepszego wyniku - informuje Stolem Gniewino.

Gryf i Wikęd do ligowej rywalizacji powrócą 5 marca, natomiast Stolem na trzecioligowe boiska wyjdzie tydzień później.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...