28.01.2022 15:30 2 AB/TTM

Dodatkowe środki w budżecie powiatu wejherowskiego

Fot.TTM

Starostwo powiatowe zmieniło budżet na 2022 rok. Powiększył się on m.in o 500 tys. zł., które zostaną przeznaczone na zajęcia terapeutyczne oraz o 1,2 mln zł. na inwestycje drogowe. Rada powiatu zaakceptowała także inne uchwały.

W piątek (28 stycznia) odbyła się sesja rady powiatu wejherowskiego. Głównym punktem obrad, była zmiana budżetu, do którego zostały wprowadzone dodatkowe środki. 500 tys. zł. to środki unijne przeznaczone na zajęcia terapeutyczne dla dzieci z przedszkola specjalnego. Dodatkowo dofinansowane za 1,2 mln zł. zostaną bezpieczne przejścia dla pieszych.

Poza uchwaleniem nowego budżetu, obradowano nad dwiema nowymi uchwałami. Jedna z nich dotyczy zbycia i nabycia nieruchomości.

Wynika to z zamiaru rozbudowy powiatowego zespołu szkół w Redzie. Mamy już przygotowaną dokumentację. W Redzie ma powstać kolejny budynek szkolny wraz z łącznikiem. My zbywamy na rzecz miasta Redy działkę, na której mieści się powiatowy zespół szkół, a nabywamy od Redy działkę po drugiej stronie obszarowo tej samej wielkości. W uzgodnieniach jest także jeszcze otrzymanie miliona zł. z gminy miasta Reda - informujemy Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Druga uchwała wiąże się z rozbudową i trwającymi pracami nad środowiskowym domem samopomocy. Zdecydowano także o zwiększeniu kwoty na rozbudowę ulicy Przemysłowej w Wejherowie. Pierwszy etap został zakończony, realizacja drugiego zaplanowana jest na ten rok.

Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...