26.01.2022 13:30 16 WH/Powiat Pucki/Facebook

Drugi punkt wymazowy w powiecie puckim - w planach są kolejne otwarcia

Fot. Facebook/Hanna Pruchniewska

Przy ul. 10 Lutego w Pucku stanął drugi mobilny punkt testowy w kierunku SARS-CoV-2. „Mimo podwojonej przepustowości - to wciąż za mało, tak wiele mamy zachorowań i podejrzeń zachorowań. Starosta pucki zapowiedział podjęcie działań, mających na celu otwarcie punktów badań w pozostałych gminach” - informuje powiat.

Nowy punkt wymazowy działa od wtorku (24 stycznia). Lokalizacja jest ta sama, co pierwszego obiektu – parking naprzeciwko urzędu gminy Puck.

Laboratorium wraz z nami szybko zareagowało na gwałtowny wzrost poboru wymazów. Najszybciej jak się dało załatwiono kolejny kontener, by rozładować kolejkę i krócej w niej stać. Także proszę powstrzymać się od stwierdzeń szkalujących nas i laboratorium, bo to nikomu nie pomaga – czytamy na Facebooku Hanny Pruchniewskiej, burmistrz Pucka. - Gdyby nie ten punkt, mieszkańcy Pucka i powiatu musieliby jeździć np. do Trójmiasta, a i stamtąd płyną już do nas sygnały z prośbą o pomoc w poborze wymazów.

Jak podkreślają urzędnicy starostwa, mimo podwojonej przepustowości, "to wciąż za mało, tak wiele mamy zachorowań i podejrzeń zachorowań". W środę (26 stycznia) powiat pucki odnotował najwięcej osób zakażonych w województwie pomorskim. Więcej na ten temat w naszym artykule. W planach jest otwarcie kolejnych punktów wymazowych.

Wobec rosnących potrzeb diagnostycznych w kierunku SARS-CoV-2 na początek przyszłego tygodnia zaplanowałem spotkanie z przedstawicielem laboratorium z Rzucewa. Planujemy otwarcie kolejnych mobilnych punktów wymazowych w innych lokalizacjach powiatu puckiego – informuje Jarosław Białk, starosta pucki.

Za pośrednictwem Facebooka, starosta przypomina o szczepieniach przeciwko Covid-19.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...