26.01.2022 11:30 10 AB/TTM COVID-19

Zmiana w funkcjonowaniu urzędów

Fot. Marek Trybański/TTM

W związku z dynamicznym przyrostem zachorowań na Covid-19, niektóre urzędy w naszym regionie zdecydowały się na zmianę zasad pracy. Pracownicy apelują także o załatwianie spraw urzędowych drogą elektroniczną lub telefoniczną.

Liczba przypadków zakażenia koronawirusem stale rośnie lub utrzymuje się na wysokim poziomie. Urzędy apelują do mieszkańców aby ograniczyli wizyty w placówkach.

Apelujemy do państwa, aby przede wszystkim kontaktować się z nami w sposób telefoniczny. Niejednokrotnie jest tak, że zwykła rozmowa telefoniczna wystarczy, aby pracownik mógł udzielić konsultacji w danej sprawie - informuje Małgorzata Niemirska-Thiel, sekretarz gminy Wejherowo.

Urząd Gminy Wejherowo zdecydował się na wprowadzenie pracy hybrydowej.

Będziemy pracować zamiennie, stacjonarnie i online. Niektórzy pracownicy pracują na miejscu. Ci którzy samodzielnie zajmują pomieszczenia są w urzędzie, natomiast praca hybrydowa obejmuje pomieszczenia gdzie jest kilka osób. Jeden dzień, praca stacjonarna a następny dzień praca zdalna - dodaje sekretarz gminy.

Tryb pracy urzędu został zmieniony także w Rumi. Pracownicy będą przyjmować w placówce klientów tylko i wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty. Rejestracja odbywa się telefonicznie bądź internetowo. Przed wejściem do biura obsługi mieszkańców stoi skrzynka, do której można wrzucać dokumenty, które nie wymagają potwierdzenia odbioru.

Reda także apeluje o ograniczenie wizyt w urzędzie i załatwianie wszelkich spraw drogą zdalną. W przypadku pilnej sprawy, należy wcześniej się umówić.

W Biurze Obsługi Interesanta mogą znajdować się jednocześnie cztery osoby, przy czterech stanowiskach obsługi z zachowaniem reżimu sanitarnego - informuje Urząd Miasta Reda.

Od poniedziałku (24 stycznia) Starostwo Powiatowe w Pucku całkowicie przeszło na pracę zdalną. Bezpośrednia obsługa będzie możliwa tylko w przypadku spraw pilnych, wcześniej jednak należy się telefonicznie umówić na określony termin.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24