25.01.2022 16:30 6 WH/KPP w Pucku

Prowadził bez prawa jazdy, a na liczniku miał ponad setkę

Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com

Policjanci z Pucka zatrzymali 18-latka, który jechał ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym. Okazało się, że nie miał prawa jazdy. Grozi mu do 30 tys. złotych grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w terenie zabudowanym – zwracają uwagę puccy mundurowi.

W ostatnim czasie policjanci zatrzymali młodego kierowcę volkswagena, który poruszał się w terenie zabudowanym. Na liczniku miał ponad 100 km/h. Podczas kontroli wyszło na jaw, że 18-latek nie posiada prawa jazdy. Właściciel auta – 25-latek - podróżował na miejscu pasażera. Jak relacjonują mundurowi, był trzeźwy i posiadał prawo jazdy.

Wobec powyższego funkcjonariusze poinformowali o sporządzeniu wniosku o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia. W tym przypadku Sąd może orzec wobec 18-latka karę do 30 tys. złotych grzywny oraz obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów- informuje oficer prasowy mł.asp. Łukasz Brzeziński.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24