25.01.2022 10:00 1 AB/KPP Puck

Stracił oszczędności swojego życia

źródło: KPP Puck

W powiecie puckim 67-latek stracił oszczędności swojego życia. Senior został oszukany metodą na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. 'Informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość' - apelują puccy policjanci.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu. Do 67-letniego mieszkańca powiatu puckiego zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. Oszust poinformował seniora, że prowadzone są działania wobec nieuczciwych pracowników banku, a środki na koncie są zagrożone. Po namowach, 67-latek przelał swoje wszystkie oszczędności na kilkanaście kont, aby rzekomo uchronić się przed utratą pieniędzy. W ten sposób pokrzywdzony stracił całą przelaną kwotę.

Funkcjonariusze policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie im pieniędzy. Należy pamiętać o tym, że w sytuacji, kiedy zatelefonuje do nas nieznana osoba i poda się za członka rodziny lub policjanta i prosić będzie o przekazanie pieniędzy, należy rozłączyć się - apeluje pucka policja.

Policjanci przypominają także, o zgłaszaniu takich telefonów do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku na nr 47 742 52 22.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24