24.01.2022 13:30 0 PM/KPP Wejherowo

Jeden nietrzeźwy, drugi z sądowym zakazem - staną przed sądem

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. policja

Obcokrajowiec miał ponad dwa promile alkoholu - policjanci zatrzymali go podczas kontroli drogowej w Strzebielinie. Grozi mu kara do 2 lat więzienia. Inny kierujący prowadził auto mimo sądowego zakazu.

W niedzielę (23 stycznia) w nocy w Strzebielinie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa.

W trakcie sprawdzania kierowcy wykonane zostało przez funkcjonariuszy badanie trzeźwości. Jak się okazało 28-letni obcokrajowiec był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi uniemożliwili mu kontynuowanie dalszej jazdy - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Następnie po godzinie 15:00 w Przetoczynie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena transportera. W trakcie sprawdzania kierowcy oraz wymaganych dokumentów okazało się, że 38-latek z powiatu kartuskiego posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do września 2022 roku.

Obaj mężczyźni będą odpowiadać przed sądem za popełnione przestępstwa. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za naruszenie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24