21.01.2022 07:21 13 WH/Pomorska Policja

Więcej patroli policji na DK6 w piątek

Fot. Policja, zdjęcie ilustracyjne

„W piątek (21 stycznia) na pomorskim odcinku drogi krajowej nr 6 należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby policyjnych patroli” - informują mundurowi. Jak sami mówią, celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu przekraczania dozwolonej prędkości.

Policjanci podczas akcji „Prędkość na drodze krajowej nr 6” będą wykorzystywać ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. Pomiar prędkości będzie dokonywany także w sposób kaskadowy.

Zdarza się, że kierowca po minięciu patrolu przyspiesza, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Może się okazać, że na danym odcinku jest drugi patrol z miernikiem prędkości lub w pojeździe nieoznakowanym – czytamy na stronie pomorskiej policji.

W działaniach wezmą udział także policjanci należący do „Zespołu SPEED”. Celem akcji jest „zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska korzystania z pasów bezpieczeństwa”.

Patrole poruszające się zazwyczaj pojazdami nieoznakowanymi, mogą przekraczać granice powiatów. Lepiej nie liczyć na znajomość pojazdów. Może okazać się, że okolica Słupska jest patrolowana przez policjantów z Gdyni lub Wejherowa – dodają policjanci.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24