20.01.2022 16:00 4 WH/ZKM Gdynia COVID-19

Przewoźnik wprowadza zmiany z powodu ‘pogarszającej się sytuacji epidemicznej’

Fot. ZKM Gdynia/Facebook

Wyłączenie z użytku pierwszych drzwi, wyznaczenie strefy bezpieczeństwa przy kabinie kierowcy, otwieranie drzwi bez guzika – takie zmiany wprowadziła ZKM Gdynia od środy (19 stycznia) do odwołania. Powodem jest pogarszająca sytuacja epidemiczna w kraju.

W ramach działań profilaktycznych, mających na celu ograniczenie rozszerzania się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 w pojazdach gdyńskiej komunikacji miejskiej sukcesywnie wprowadza się nowe zasady – informuje przewoźnik.

Od środy (19 stycznia) wyłączone z użytku są pierwsze drzwi, w autobusach wyznaczono strefę bezpieczeństwa przy kabinie kierowcy (pierwsze rzędy siedzeń są dostępne dla pasażerów), zawieszono działalność tzw. ciepłego guzika. Wszystkie drzwi, poza pierwszymi, które w ogóle nie są otwierane, otwierają zdalnie kierowcy. Nadal będzie możliwość zakupienia biletów u kierowcy.

Funkcjonowanie przystanków na żądanie pozostaje bez zmian – pasażerowie, którzy nie chcą używać przycisków STOP, mogą zgłaszać żądanie zatrzymania pojazdu ustnie – czytamy na stronie ZKM Gdynia.

Bez zmian pozostaje też obowiązek wykładania rampy przez kierowcę, w przypadku zgłoszenia takiej potrzeby przez pasażera.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...