20.01.2022 12:00 67 PM/TTM

'Dzisiaj jesteśmy w wielkiej dyskusji' - mówił w Wejherowie Lech Wałęsa

Fot. TTM

O walce z komunizmem, obecnej polityce, demokracji - swoje wspomnienia i przemyślenia zaprezentował podczas spotkania w Wejherowie były prezydent Polski - Lech Wałęsa.

Spotkanie z laureatem Pokojowej Nagrody Nobla odbyło się w środę (19 stycznia) się w Filharmonii Kaszubskiej.

Lech Wałęsa wprowadził nas w demokrację, pozwolił nam pozbyć się wojsk sowieckich bez jednego wystrzału, daje nam poczucie stabilności w Unii Europejskiej – mówi organizator spotkania Longin Skrzypiński, prezes fundacji "Wspólnie dla demokracji".

Lech Wałęsa mówił podczas spotkania o obecnej sytuacji politycznej, a także o historii. Odpowiadał także na pytania od uczestników wydarzenia.

Znaleźliśmy się w nowej epoce, ta epoka musi wydyskutować rozwiązania i dzisiaj jesteśmy w wielkiej dyskusji. Są trzy wielkie problemy, pierwszy to jaki fundament chcemy pod tą nową epokę położyć, drugie pytanie to jaką ekonomię zastosujemy na te czasy i trzecie jak sobie poradzić z demagogią, populizmem i oszustwami polityków w skali większej niż państewka. To są tak ciężkie problemy, że one wymagają dłuższej dyskusji - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Lech Wałęsa.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Więcej zdjęć tutaj.

Pierwsze spotkanie z Lechem Wałęsą w Wejherowie odbyło się w 2019 roku. Były prezydent przyjechał wówczas na zaproszenie KOD-u.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...