20.01.2022 08:00 2 AB/TTM

'Otwieranie Okna' w Wejherowie - konkurs poświęcony Mirosławowi Odynieckiemu

Fot. Marek Trybański/TTM

Uczniowie z całego województwa wysyłali swoje prace fotograficzne i literackie na konkurs poświęcony Mirosławowi Odynieckiemu. 'Otwieranie okna to symboliczne otwieranie się na świat, uważne obserwowanie rzeczywistości przez młodych ludzi' - mówi Katarzyna Bojke, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie.

W środę (19 stycznia) w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Wejherowie odbył się finał I edycji konkursu „Otwieranie Okna”. Przez pandemię zbieranie prac konkursowych trwało rok, jednak mimo utrudnień, finał udało się zrealizować. Patronem wydarzenia jest Mirosław Odyniecki, wejherowski działacz, który zmarł w 2020 roku.

Głównym celem konkursu miało być upamiętnienie Mirosława Odynieckiego - poety, redaktora, radnego, a także naszego absolwenta. Myśleliśmy że to będzie dobry sposób aby upamiętnić jego osobę. Ze względu na pandemię musieliśmy przedłużyć czas przesyłania prac konkursowych, dlatego ogłoszenie konkursu nastąpi po roku od jego ogłoszenia - informuje Katarzyna Bojke, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie.

Konkurs odbył się w kilku kategoriach. Głównymi kategoriami były „słowo” i „obraz”. Łącznie zgromadziły one 32 prace, które spływały z całego województwa.

Konkurs jest literacko dziennikarski. Jest to świetna okazja dla młodych ludzi, żeby okazać siebie, bardzo się cieszę że młodzi, którzy są bardzo pochłonięci wirtualnym światem, znajdują czas i pasję do tego żeby pisać wiersze. Cieszymy się że pierwsza edycja konkursu ma tak duży zasięg. Chcielibyśmy kontynuować pomysł. Uważamy że jest bardzo wartościowy - dodaje Katarzyna Bojke.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24