19.01.2022 11:00 8 WH

Rumia: Zderzenie osobówek na krajowej szóstce

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

We wtorek (18 stycznia) na skrzyżowaniu krajowej szóstki z ul. Towarową doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych.

Do zdarzenia drogowego doszło po godzinie 17:00 w Rumi.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Kierujący samochodem skoda jadąc ul. Towarową na skrzyżowaniu, skręcając w lewo na ul. Sobieskiego, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy mercedesa, który jechał ul. Sobieskiego w kierunku Gdyni – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Kierowca skody został przewieziony do szpitala na badania, ale nie odniósł poważnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych i punktami karnymi. Na miejscu pracowali także strażacy i zespół ratownictwa medycznego.

Policjanci przypominają o zmianie przepisów, czego skutkiem jest nowy taryfikator. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi mandat wysokości od 1 500 do 3 000 złotych. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24