18.01.2022 15:30 8 PM/TTM

Strażacy ochotnicy z nowym zarządem powiatowym

Fot. Marek Trybański/TTM

W Gniewinie odbyło się spotkanie delegatów ochotniczych straży pożarnych z powiatu wejherowskiego, które miało na celu podsumowanie pięcioletnich działań oraz wybór nowych członków Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP na kolejną kadencję.

W towarzystwie orkiestry dętej i licznych delegacji ze sztandarami przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych spotkali się, aby debatować o przyszłości organizacji na terenie powiatu wejherowskiego.

To podsumowanie pięcioletniej kadencji. Tego co się wydarzyło. Ustępujący zarząd zdał sprawozdanie, ale też podsumował to co się działo w związkach OSP oraz współpracę z Państwową Strażą Pożarną. Mamy wspólne doświadczenia z czasu trwania tej kadencji i pewne wnioski na następną – wyjaśnia st. bryg. Jacek Niewęgłowski, Komendant Powiatowy PSP w Wejherowie.

Kolejne lata mogą być również nieprzewidywalne, chodzi między innymi o nowe wyzwania związane z pandemią.

Życie przynosi nam codziennie nowe rzeczy. Nikt inne przepuszczał pięć lat temu, że będziemy walczyć z pandemią. To są dla nas nowe wyzwania, z którymi musimy się uporać i organizować funkcjonowanie OSP, wspierać wszystkie jednostki zapewniając właściwe szkolenia, środki zabezpieczające i inne elementy – dodaje st. bryg. Jacek Niewęgłowski.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Więcej zdjęć tutaj.

Podczas spotkania wybrano nowy Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Prezesem Zarządu na kadencję 2022-2027 został ponownie dh Mirosław Józefowicz. Podczas uroczystości nie zabrakło także licznych wyróżnień, medali i gratulacji dla strażaków, którzy mają swój wkład w zapewnieniu odpowiedniego bezpieczeństwa w powiecie.

Wręczamy odznaczenia, podziękowania, wyróżnienia za pracę, za oddanie strażaków ochotników. Którzy są ofiarni, skuteczni i niezawodni. Trzeba im podziękować. Nie mamy pieniędzy jako związek, więc skromnymi dyplomami takie podziękowania dla wyróżniających się druhów składamy na ich ręce – mówi Mirosław Józefowicz, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Wejherowie.

W trakcie wydarzenia Srebrną Odznaką Honorową „Zasłużony dla pożarnictwa Województwa Pomorskiego” uhonorowano m.in. Starostę Wejherowskiego Gabrielę Lisius, która podczas wydarzenia dziękowała druhom za ich poświęcenie.

To dobra okazja do podsumowania i podziękowania za pracę dla bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wejherowskiego – mówi Gabriela Lisius.

Więcej w materiale TTM na tej stronie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24