19.01.2022 09:02 9 AB/MOSG

Przechwycili blisko 600 kg krajanki tytoniowej

źródło: MOSG

Funkcjonariusze straży granicznej z Władysławowa przechwycili znaczną ilość krajanki tytoniowej wartą blisko 290 tys. zł. Nielegalny towar znaleziono u dwóch mężczyzn, którzy zostali zatrzymani.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (16 stycznia) w powiecie gdańskim. Funkcjonariusze z Władysławowa ustalili, że na posesji 66-latka mogą być przechowywane znaczne ilości nielegalnej krajanki tytoniowej. Podczas przeszukania budynku i samochodu spotkali także 36-latka, który siedział za kierownicą wozu.

W aucie strażnicy ujawnili w sumie trzydzieści worków z tytoniem do palenia, pięć worków było w pomieszczeniach gospodarczych. Łącznie funkcjonariusze zajęli prawie 600 kg krajanki tytoniowej o wartości blisko 290 tys. zł. Zatrzymani mężczyźni po zakończeniu czynności z ich udziałem zostali zwolnieni - informuje Morski Oddział Straży Granicznej.

źródło: MOSG

Mężczyźni za przechowywanie nielegalnych wyrobów akcyzowych mogą ponieść konsekwencje. Grozi im kara grzywny albo kara pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...