18.01.2022 14:30 16 WH

Po naszej interwencji sygnalizacja na Rybackiej działa sprawnie

Fot. Czytelniczka N24

„Tam od dwóch miesięcy jest kłopot. Zielone światło do skrętu w ul. Rybacką zapala się po 7-10 minutach” - komentowali nasi Czytelnicy na Facebooku. Okazało się, że winna temu była niestabilna pętla indukcyjna. Zgłosiliśmy sprawę do zarządcy drogi dzięki czemu usterkę usunięto, a światła działają sprawnie.

Tydzień temu na Facebooku napisała do nas Czytelniczka relacjonując, że kierowcy mają problemy z przejazdem przez skrzyżowanie DK6-Rybacka w Wejherowie.

Światła do skrętu w lewo (w ul. Rybacką) nie działają na ul. Gdańskiej w Wejherowie. Dużo osób stoi i o tym niestety nie wie – czytamy w wiadomości.

Informację udostępniliśmy na naszym facebookowym profilu. W komentarzach Czytelnicy dzielili się ze swoimi doświadczeniami i nie był to odosobniony przypadek.

Tam od dwóch miesięcy jest kłopot. Zielone światło do skrętu w ul. Rybacką zapala się po 7-10 minutach. Codziennie obserwuje dezorientację kierowców jak stoją i nie wiedzą, co się dzieje – komentował pan Czarek.

Jakiś czas temu też tam stałam z dobre cztery zmiany świateł mimo tego, że stałam przy linii. Dopiero jak ją trochę minęłam, to zaskoczyły te światła (przynajmniej mi się tak wydaje). Dobrze ze inni kierowcy za mną nie zaczęli trąbić – napisała pani Patrycja.

Nie pierwszy raz. Dojeżdżanie do linii, za linię, przed i inne kombinacje nie działały. Dopiero, gdy pętla dostała sygnał, że za mną stoi pojazd to coś ożyło – dodaje pan Daniel.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z zarządcą drogi - Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Nie mieliśmy takich sygnałów od kierowców. Natomiast po Państwa zgłoszeniu została przeprowadzona kontrola funkcjonowania sygnalizacji świetlnej. Okazało się, że problemem była niestabilna pętla indukcyjna, która odpowiada za wykrywanie pojazdów podjeżdżających do skrzyżowania – tłumaczy rzecznik prasowy Piotr Michalski.

Po naszej interwencji uszkodzona pętla została wymieniona. Teraz sygnalizacja na skrzyżowaniu DK6-Rybacka działa poprawnie.

????????Informacja od Czytelniczki - Światła do skrętu w lewo (w ul. Rybacką) nie działają na ul. Gdańskiej w Wejherowie. Dużo osób stoi i o tym niestety nie wie. Światła nie zmieniają się ponoć od godziny 7:30. ????????

Opublikowany przez Nadmorski24.pl Wtorek, 11 stycznia 2022

Czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24