17.01.2022 17:00 3 PM/KWP Gdańsk

Posiadali łącznie kilkaset porcji narkotyków

Fot. KWP Gdańsk

Zatrzymany 19-latek posiadał 260 porcji marihuany, dopalaczy oraz leku psychotropowego. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Z kolei 25-latek odpowie za posiadanie ponad 300 porcji amfetaminy, haszyszu oraz marihuany.

W miniony piątek wywiadowcy z gdańskiej komendy miejskiej pojechali do jednego z hoteli na Przymorzu, gdzie miał być nieprzytomny mężczyzna. Na miejscu byli już ratownicy medyczni, którzy po przeprowadzonym zbadaniu stwierdzili, że mężczyzna nie stracił przytomności, tylko zasnął.

W pokoju hotelowym policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilka woreczków z marihuaną, dopalaczami oraz tabletkami. Narkotyki leżały na stojącej przy łóżku szafce nocnej. Dodatkowo wywiadowcy zabezpieczyli kilkanaście tys. zł. wagę elektroniczną oraz telefon mężczyzny. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut posiadania ponad 260 porcji narkotyków i dopalaczy. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt - informuje gdańska policja.

Tego samego dnia kryminalni z komisariatu przy ul. Kartuskiej zatrzymali 25-latka, który także posiadał znaczną ilość narkotyków.

Policjanci zdobyli wcześniej informacje, że mężczyzna ma w mieszkaniu narkotyki i pojechali to sprawdzić. Na miejscu zastali 25-latka siedzącego w samochodzie, a podczas kontroli ujawnili i zabezpieczyli przy nim amfetaminę, marihuanę i haszysz, łącznie ponad 300 porcji. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem - czytamy na stronie gdańskiego komisariatu.

Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk

Wszystkie zabezpieczone przez policjantów narkotyki dokładnie zbadał biegły sądowy, a ich ilość pozwoliła na przedstawienie mężczyznom posiadania znacznej ilości zakazanych substancji. Teraz grozi im nawet 10 lat więzienia.

Za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lat więzienia. Jeżeli stanowią one znaczną ilość, wówczas kara więzienia wynosi 10 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24