17.01.2022 11:30 58 PM

W sobotę zaszczepiło się ponad tysiąc osób

Fot. Szpitale Pomorskie

Szczepienia w weekendy cieszą się dużym zainteresowaniem – informują Szpitale Pomorskie. W minioną sobotę (15 stycznia) Szpitale Pomorskie zaszczepiły łącznie ponad 1050 osób.

W sobotę (15 stycznia) w Szkole Podstawowej nr 9 w Rumi zaszczepiono 387 osób, a w hali Ergo Arena 669.

Widzimy jak dużym zainteresowaniem cieszą się szczepienia w weekendy i to dobra informacja. W minioną sobotę (15 stycznia) zaszczepiliśmy łącznie ponad 1050 osób – czytamy na stronie Szpitali Pomorskich.

Szpitale Pomorskie zachęcają do zapisywania się na wolne terminy w pięciu punktach szczepień: w Gdyni, Gdańsku, Sopocie i Wejherowie – szczegóły na tej stronie.

Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie.jpg Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie

Jak informują specjaliści pomimo tego, że skuteczność wszystkich szczepionek przeciw Covid-19 dopuszczonych w UE/EOG jest bardzo wysoka, żadna szczepionka nie jest w stu procentach skuteczna. Oznacza to, że w określonym odsetku osób zaszczepionych w pełnym schemacie, mogą wystąpić zakażenia SARS-CoV-2, czyli tzw. zakażenia przełamujące.

Nawet w przypadku zakażenia, wcześniejsze szczepienie w wysokim stopniu zapobiega ciężkiej chorobie Covid-19 i znacznie redukuje liczbę hospitalizacji.

Szczepionki przeciw COVID-19 są wysoko skuteczne. Jednak tak długo, jak wirus będzie krążył, nadal będziemy obserwować infekcje przełamujące u zaszczepionych osób. To nie znaczy, że szczepionki nie działają. Osoby zaszczepione są znacznie lepiej chronione przed ciężkim Covid-19 niż osoby niezaszczepione. Wszyscy powinniśmy dołożyć starań, aby jak najszybciej zaszczepić się w pełnym schemacie wymaganych dawek - powiedział Fergus Sweeney, dyrektor ds. badań klinicznych i produkcji w Europejskiej Agencji Leków.

Obecnie w Polsce wykonano 49 362 965 szczepień, pierwszą dawką wykonano 22 010 663 szczepienia, a w pełni zaszczepione są 21 424 542 osoby.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24