17.01.2022 12:00 3 AB/TTM

W Wejherowie pobiegli zawodnicy z całej Polski

Fot. Marek Trybański/TTM

Blisko 400 osób wystartowało na trasie Zimowego Festiwalu Biegowego Ultra Way. Do Wejherowa przyjechali zawodnicy z całej Polski, nie zabrakło także biegaczy z zagranicy.

W sobotę (15 stycznia) na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odbył się Zimowy Festiwal Biegowy Ultra Way. Zawodnicy wystartowali z Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego w Wejherowie i pobiegli na czterech dystansach. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Pomimo wymagającej trasy, bieg nie był przeznaczony tylko dla zawodowców.

Były to trasy przełajowe, biegaliśmy w lasach, w niektórych miejscach przez drogi publiczne i wsie, jednak w 95 proc. były to trasy leśne. W wydarzeniu mogła wystartować każda osoba pełnoletnia, niekoniecznie musi to być zawodowiec ani osoba zrzeszona z jakimś klubem - mówi Dariusz Rewers, dyrektor zawodów.

Do Wejherowa zjechali się zawodnicy z całej Polski. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, sportowcy byli głodni kolejnej rywalizacji.

Mimo zimowej aury stawiło się prawie 400 osób. Widać radość u uczestników, bo były już zawody które musieliśmy odwoływać lub przekładać. Zawodnicy się zapisują chociaż nie jest łatwo, są obostrzenia sanitarne które musimy przestrzegać. Uczestnicy do Wejherowa zawitali z całej Polski, mamy także kilku uczestników z zagranicy - dodaje Dariusz Rewers.

Na uczestników z kategorii open czekały medale, natomiast wszystkie kategorie otrzymały statuetki pamiątkowe. Łącznie z nagrodami zawody opuściło ponad 120 osób. Kolejne wydarzenie z cyklu Ultra Way w Wejherowie odbędzie się za rok.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24