14.01.2022 13:00 4 PM/KMP Gdynia

Eskortowali rodzącą kobietę do szpitala

Fot. KMP Gdynia

Pędził z ciężarną żoną przez miasto. Kobieta była w zaawansowanej ciąży i miała skurcze. Samochód zatrzymała policja, funkcjonariusze podjęli decyzję o eskorcie rodzącej kobiety, dzięki temu na czas trafiła pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło w środę (12 stycznia) po południu. Funkcjonariusze z gdyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobową toyotę, której kierowca jechał z nadmierną prędkością. Mężczyzna tłumaczył, że jego żona jest w zaawansowanej ciąży i w trakcie jazdy poinformowała go, że ma skurcze, które mogą świadczyć o zbliżającym się porodzie.

W trakcie interwencji skurcze zaczęły się nasilać, w związku z tym mundurowi zgłosili oficerowi dyżurnemu, że podjęli decyzję o pilotażu rodziny do najbliższego szpitala - informuje Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Po dojechaniu na miejsce policjanci pomogli bezpiecznie przetransportować kobietę na oddział ratunkowy i przekazali ciężarną pod opiekę dyżurującemu lekarzowi.

Policjanci każdego dnia niosą pomoc najbardziej potrzebującym. Podczas jednej z interwencji musieli podjąć bardzo szybką decyzję, dzięki której udało się pomóc ciężarnej kobiecie - dodaje Jolanta Grunert.

Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze i kobieta na czas trafiła pod opiekę specjalistów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24