14.01.2022 14:30 3 AB/TTM

Będzie gruntowny remont Domu Pomocy Społecznej w Lubkowie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Wymiana drzwi, okien, instalacji elektrycznej i instalacji wodno-kanalizacyjnej - w starostwie puckim podpisano umowę na termomodernizację Domu Pomocy Społecznej w Lubkowie. Inwestycja będzie kosztować blisko 5,6 mln zł.

Umowa została podpisana w czwartek (13 stycznia) w puckim starostwie. Dom Pomocy Społecznej, który w zeszłym roku obchodził swoje 30-lecie, przejdzie teraz gruntowny remont, aby przez kolejne lata działać w lepszych warunkach.

Wreszcie się udało, kwota zabezpieczona na to działanie to prawie 5,6 mln zł. Pokryje ona gruntowny remont tego obiektu. Kolejność ustali wykonawca. To co będzie zrobione to izolacja zewnętrzna fundamentów i ścian, wymiana okien i wszystkich drzwi. Dodatkową rzeczą jest wymiana instalacji elektrycznej czy instalacji wodno-kanalizacyjna - mówi Jarosław Białk, starosta pucki.

Remont obejmuje także poszerzenie drzwi. Prace rozpoczną się od termomodernizacji dachu. Następnie przeniosą się na górne pomieszczenia.

Prace zaczynamy od kwietnia, na wykonanie inwestycji mamy dwa lata, ale myślimy że uda nam się to zadanie wykonać szybciej - zaznacza Artur Miesikowski, wykonawca inwestycji.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...