13.01.2022 13:00 11 PM/KPP Puck

W powiecie puckim oszukują na 'diety pudełkowe'

Zdjęcie ilustracyjne/źródło: pixabay.com

"Bądźcie czujni" - apeluje pucka policja. Chodzi o popularne obecnie diety pudełkowe. Na terenie powiatu puckiego miało dojść do oszustw na tzw. „diety pudełkowe”. Okazuje się, że po podpisaniu umowy i przelaniu środków klient nie otrzymuje w ogóle zamówionych produktów, otrzymuje dania inne niż zamówione lub po kilku dniach dostaw zgodnych z zamówieniem przestają one docierać.

Komenda Powiatowa Policji w Pucku otrzymuje zgłoszenia o oszustwie na tzw. „diety pudełkowe”. Puccy policjanci ostrzegają przed oszustami. Żeby nie stracić pieniędzy, trzeba być czujnym w każdym przypadku zawierania umów i przekazywania pieniędzy.

Popularność zyskują firmy, które oferują dostarczanie gotowych posiłków do miejsca zamieszkania lub pracy klienta. Należy jednak być czujnym. Pośród osób oferujących tego typu rozwiązania znajdują się także przestępcy, którzy wyłudzają pieniądze. Oszuści reklamują swoją „ofertę” najczęściej poprzez media społecznościowe w internecie - informuje pucka policja.

Po podpisaniu umowy i przelaniu środków klient nie otrzymuje w ogóle zamówionych produktów, otrzymuje dania inne niż zamówione lub po kilku dniach dostaw zgodnych z zamówieniem przestają one docierać.

Policjanci radzą, żeby zachować czujność przed zawarciem tego typu umów, warto na przykład sprawdzić opinie o dostawcy u innych klientów, korzystać z firm o ugruntowanej pozycji na rynku, ostrożnie podchodzić do ofert o istotnie niższej cenie za podobne produkty w porównaniu z konkurencją czy w miarę możliwości unikać płacenia z góry całej kwoty za zamówienie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24