13.01.2022 08:00 16 AB/SM Wejherowo

Uciekał z miejsca kontroli przed strażnikami miejskimi

źródło:SM Wejherowo

Funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas kontroli zauważyli Audi, które było zaparkowane w zabronionym miejscu. Za kierownicą siedział młody kierowca, który powiedział strażnikom, że za chwilę odjedzie. Po przejechaniu kilku metrów, wysiadł z samochodu i uciekł.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (10 stycznia) około godziny 14:40 w Wejherowie. Strażnicy kontrolowali rejon ulicy Kaszubskiej, kiedy zauważyli nieprawidłowo zaparkowany pojazd. Podczas kontroli, kierowca oznajmił, że podjechał na chwilę, po czym przejechał kilka metrów dalej, wysiadł i uciekł na pobliskie osiedle.

Nie udało się go zatrzymać ,a nawet nie było takiej potrzeby ruszenia za nim w pościg, bo osobiście znany jest funkcjonariuszom straży miejskiej z innych interwencji. Jednak w aucie pozostał pasażer który stwierdził , że posiada prawo jazdy i jest kolegą właściciela, który uciekł, lecz go nie zna - mówi Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

W trakcie interwencji ustalono, że kierowca decyzją starosty wejherowskiego miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz za takie zachowanie sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat dwóch - dodaje Zenon Hinca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24