12.01.2022 12:15 0 WH/UM Wejherowo

Odeszła Bogna Zubrzycka z Wejherowa

W wieku 89 lat zmarła Bogna Zubrzycka – wykładowczyni Wejherowskiego UTW, poetka, pedagog i lokalna działaczka. „Żegnamy Wybitną Osobę, dla której wielką miłością była muzyka, literatura i scena” - mówią przedstawiciele wejherowskiego ratusza.

W środę (12 stycznia) podano smutną informację o śmierci Bogny Zubrzyckiej. Pani Bogna urodziła się w Warszawie w 1933 roku. W 2004 roku przeprowadziła się do Wejherowa, które stało się jej ukochanym miastem i inspiracją. Jak sama mówiła, „od razu się w nim zakochałam”. Napisała wiele wierszy, opowiadań i tekst słuchowiska na część grodu Wejhera. Kilkukrotnie była laureatką wejherowskiego konkursu literackiego „Powiew Weny”. Spod jej pióra wyszedł tomik wierszy „Poema starszej pani” oraz książki „Mój Jasny Brzeg” i „W zamknięciu”. Na kanwie wspomnień Bogny Zubrzyckiej powstała książka „Wrzask” autorstwa Henryka Połchowskiego.

Bogna Zubrzycka była nauczycielką i kształconą skrzypaczką. W Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku pełniła rolę rzeczniczki prasowej i wykładowczyni m.in. muzyki. Aktorsko udzielała się w grupie teatralnej „Srebrna Nitka”.

Żegnamy Wybitną Osobę, dla której wielką miłością była muzyka, literatura i scena. Dla nas wejherowian, śmierć Bogny Zubrzyckiej jest tym bardziej dotkliwa, że była osobą aktywnie uczestniczącą w społeczno–kulturalnym życiu Wejherowa. Jak podkreśla Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, odeszła osoba wielkiego formatu, wielkiej mądrości, talentu i wszechstronnej wiedzy – czytamy na portalu wejherowo.pl.

Fot. archiwum Fot. archiwum Fot. archiwum Fot. archiwum

Pani Bogna niejednokrotnie odwiedzała naszą redakcję. Zarażała uśmiechem i serdecznością mając w sobie niezliczone pokłady pozytywnej energii. Zawsze profesjonalna i elegancka, niczym pierwsza dama Wejherowa. Aktywnie uczestniczyła w życiu miasta. Była bardzo zaangażowana w pracę Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku stając się renomą placówki. Nigdy nie zapomnimy jej uśmiechu i dobrego słowa, które miała dla każdego z nas.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24