12.01.2022 09:00 7 AB/mat.pras.

Biegowy festiwal trasą Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wystartuje w Wejherowie

Fot. mat.pras.

Szybka Sarna, Pół Dzika, Tropem Rysia czy Nocny Jeleń to trasy przygotowane dla uczestników Zimowego Festiwalu Biegowego Ultra Way. Zawodnicy będą mieli okazję pobiegać w zimowej scenerii na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Biegacze wystartują w sobotę (15 stycznia) w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie. Organizatorzy przygotowali dla uczestników trasy na czterech dystansach. Początkujący rozpoczną o godzinie 13:00. Pobiegną szlakiem o nazwie Szybka Sarna na dystansie powyżej 10 km z trzygodzinnym limitem na pokonanie trasy. Pół Dzika to trasa o dystansie ponad 21 km z limitem czasowym czterech godzin. Początek o 12:00. Dla maratończyków przygotowano bieg Tropem Rysia. Zawodnicy będą mieli osiem godzin, aby pokonać 42 km, bieg rozpocznie się o 8:00.

Organizatorzy przewidzieli też niezwykłą gratkę dla ultramaratończyków. Specjalnie dla nich przygotowano bieg o nazwie Nocny Jeleń na dystansie ponad 66 km. Start nastąpi nad ranem o godzinie 04:00. Na pokonanie bardzo urozmaiconej trasy zawodnicy będą mieli 12 godzin - informuje Dariusz Rewers, dyrektor zawodów.

Meta biegu umiejscowiona będzie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Wejherowie.

Fot. mat.pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...