08.01.2022 18:10 11 WH/KMP w Gdańsku

Przewrócił się na przystanku autobusowym i nie oddychał. Pomogli policjanci i pracownicy ZTM

Fot. KMP w Gdańsku

Gdańscy policjanci i pracownicy ZTM udzielili pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, który leżał na przystanku autobusowym. Mundurowi podjęli się resuscytacji oraz wezwali pogotowie. Senior został przetransportowany do szpitala.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek (7 stycznia) o godzinie 7:30.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku – post. Aleksandra Stelmach i post. Adam Rządkowski, wykonując zadania związane z kontrolą maseczek w komunikacji miejskiej, na pętli autobusowej na ul. Dmowskiego zauważyli, że na przystanku autobusowym leży nieprzytomny mężczyzna. Policjanci natychmiast zareagowali, podbiegli do poszkodowanego i udzielili mu niezbędnej pomocy i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe - informuje gdańska policja. - Funkcjonariusze ocenili funkcje życiowe mężczyzny, a następnie po stwierdzeniu, że poszkodowany nie oddycha i nie ma tętna, przystąpili do jego resuscytacji. W tych czynnościach funkcjonariuszom pomogli pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, którzy na miejsce przynieśli sprzęt ratowniczy AED.

Resuscytacja trwała do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Potem poszkodowanym zajęli się ratownicy medyczni, którzy zabrali mężczyznę do szpitala.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24