09.01.2022 14:05 5 WH/zrzutka.pl

Filip i Paweł z Rumi potrzebują pomocy - trwa zbiórka na leczenie rodzeństwa

Fot. Zrutka.pl

Filip walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. Jednak los nie oszczędza jego rodziny. Okazało się, że młodszy brat Paweł ma autyzm. "Bez Waszego wsparcia nie damy rady. A jedyna pomoc, jaką daje nam państwo, to 215 złotych zasiłku pielęgnacyjnego" - mówi mama chłopców.

Historia Filipa z Rumi na łamach naszego portalu pojawiała się niejednokrotnie. 11-letni chłopiec urodził się jako zdrowe dziecko i nic nie wskazywało na jego nagłe pogorszenie się zdrowia.

Pewnego wieczoru pojechaliśmy na SOR ze względu na jego dziwnie powiększający się brzuszek. I zaczął się koszmar... Badania, narkozy, wycinki, punkcje. Pierwsza diagnoza - chłoniak złośliwy w jamie brzusznej. Następna diagnoza - ostra białaczka limfoblastyczna, która zaatakowała 60 procent szpiku - czytamy w opisie zbiórki. - Izolatka, kroplówki, pierwsza chemia. Wszystko spadło na nas nie wiadomo jak i skąd. Nie mogliśmy w to uwierzyć. Jak to, nasz Filipek?! Przecież poza dużym brzuszkiem wszystko było dobrze!

Chłopca udało się uratować, ale czeka go długa i kosztowna droga powrotu do zdrowia. Jakby tego było mało to pojawiły się inne problemy rodzinne. U młodszego brata Filipa zdiagnozowano autyzm.

W tym trudnym czasie życie nas nie oszczędza. Firma w której pracował tata Filipka została zamknięta od września. Męża oddelegowano do innej pracy w Gdańsku - doszły niemałe koszty dojazdów - mówi mama chłopców. - *Muszę nad Pawłem cały czas sprawować opiekę, rehabilitować, konsultować ze specjalistami. Jest nam ciężko, nowe wynagrodzenie męża będzie dla nas niewystarczające. A jedyna pomoc, jaką daje nam państwo, to 215 złotych zasiłku pielęgnacyjnego. Czeka nas jeszcze bardzo długa i kosztowna droga do wyzdrowienia Filipka, a jeszcze dłuższa do walki, aby Paweł "wyszedł z bańki" w której jest zamknięty. Bez Waszego wsparcia nie damy rady. Pomóżcie Filipkowi i Pawełkowi wrócić do normalności!

Zbiórka, gdzie można pomóc chłopcom znajduje się TUTAJ.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24