07.01.2022 15:36 11 PM/TTM

Jest basen, siłownia i boisko do squash’a. W Kielnie powstało centrum sportowe

Fot. Marek Trybański/TTM

Basen, boisko do squash’a, siłownia, ścianka wspinaczkowa, hala sportowa, sala fitness czy sala baletowa – Centrum Sportowe w Kielnie jest już gotowe.

W piątek (7 stycznia) odbyło się uroczyste otwarcie nowego Centrum Sportowego w Kielnie. W budynku oprócz basenu i hali sportowej znalazła się także między innymi siłownia, ścianka wspinaczkowa, czy sala do gry w squasha.

Zapraszamy, żeby odetchnąć. W sporcie jest dobry duch. Mam nadzieję, że cała nasza obsługa sprawi, że to będzie świetnie miejsce, żeby regenerować siły, może czasem i nawet umysł – mówi Ryszard Kalkowski, wójt gminy Szemud.

Przez wiele lat ta gmina była dość niedoceniana. Teraz niezwykle szybko się rozwija, dysponuje sporym budżetem – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Więcej zdjęć tutaj.

Wiadomo już, że na basenie będą odbywały się zajęcia nauki pływania dla dzieci ze szkół podstawowych z klas drugich i trzecich z całej gminy Szemud.

Koszt inwestycji to blisko 20 mln zł.

Szczegóły funkcjonowania centrum i godziny otwarcia znajdują się na stronie internetowej www.cskielno.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24