29.12.2021 10:00 4 AB/TTM

Sto milionów złotych w gminie Luzino w 2022 roku

Fot. Marek Trybański/TTM

'Jest wiele znaków zapytania'- mówi Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino. Podczas ostatniej sesji rady gminy został uchwalony budżet na 2022 rok.

We wtorek (28 grudnia) odbyła się ostatnia tegoroczna sesja rady gminy Luzino. Podczas obrad został uchwalony budżet na przyszły rok, który wynosi 100 mln zł. Dochody mają wynieść prawie 101 mln 270 tys. zł, a wydatki prawie 106 i pół mln zł. Kwoty mogą się jednak zmienić w ciągu roku.

Nie miałem jeszcze takiej sytuacji, żeby było tyle niewiadomych. Wchodzi Polski Ład, który dużo zmienia m.in. wpływy do budżetu. Nie wiemy jak to będzie oddziaływało na nasz budżet. Chyba nikt nie jest z tego budżetu zadowolony, te niewiadome to są zbyt duże kwoty. Myślę że będziemy rekonstruować budżet w marcu, wtedy zobaczymy na czym stoimy. Radni doszli do porozumienia, nie obyło się jednak bez zmian - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino.

W 2022 roku gmina wyda około 4 mln zł na wodociągi, kanalizację i modernizację oczyszczalni ścieków. Blisko 6 mln to koszty realizacji inwestycji drogowych. Gmina planuje także zakup nowych pracowni komputerowych. Najdroższą inwestycją ma być rozwój oświaty. Kwota realizacji nie została jednak określona.

Stoimy przed decyzją o rozbudowie szkoły podstawowej w Kębłowie. Szukamy możliwości finansowania, bo gmina nie da rady. Nie jesteśmy w stanie rozbudować szkoły ze środków własnych - dodaje Jarosław Wejer.

Podczas sesji, gmina przekazała stypendium dla uczniów studentów i sportowców w wysokości 50 tys. zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...