17.12.2021 15:00 6 AB/TTM

Reda: 16 mln złotych na inwestycje w 2022 roku

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Radni z Redy uchwalili nowy budżet miasta na rok 2022. Dochód z budżetu ma wynieść 117 mln złotych, natomiast wydatki to ponad 132 mln złotych. Podczas obrad przedstawiono także plan inwestycji, które mają zostać wykonane.

W czwartek (16 grudnia) odbyła się sesja Rady Miasta Reda. Była to jedna z najważniejszych sesji w tym roku, ponieważ uchwalono budżet miasta na przyszły rok.

Budżet został spięty po długich i ciężkich staraniach. Dochody w projekcie budżetu to 117 mln. Wydatki to ponad 132 mln zł. Pokrycie różnicy ma nastąpić z wolnych środków i częściowo z kredytów. Mamy możliwości zaciągnięcia kredytu na 2 mln i 1 mln złotych - mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

W 2022 roku w sumie inwestycje będą kosztować 16 mln złotych. Głównym celem miasta jest rozbudowa oświaty oraz realizacja inwestycji drogowych.

Podstawowa inwestycja to Szkoła Podstawowa nr 5 w Rekowie Dolnym. Są też inwestycje drogowe, porządkowanie spraw gospodarki, wykupy i sprzedaże związane z planowanymi drogami. W planach jest także stworzenie spółdzielni, która dotyczy pomocy społecznej - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Kazimierz Okrój, Przewodniczący Rady Miasta.

Sesja rady odbywała się zdalnie.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24