14.12.2021 08:02 1 WH

'Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia' - druhowie z Gowina pomagają

Fot. OSP Gowino

Ochotnicza Straż Pożarna w Gowinie zorganizowała zbiórkę darów dla podopiecznych wejherowskiego Domu Pomocy Społecznej. Akcja potrwa do 20 grudnia. „Zawsze powinniśmy kochać ludzi, pomagać innym i uszczęśliwiać. Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia” - tłumaczą druhowie.

Grudzień to wyjątkowy czas – zbliżające się święta Bożego Narodzenia napawają atmosferą miłości i chęci czynienia dobra. W tym okresie prowadzone jest wiele akcji jak np. Szlachetna Paczka.

Ochotnicy z Gowina także postanowili zaangażować się w pomoc. Od początku grudnia trwa świąteczna zbiórka prezentów dla podopiecznych DPS Wejherowo.

O inicjatywnie poinformowała nas mieszkanka Gowina. To dzięki niej jest ta cała akcja. Zawsze jesteśmy otwarci na wszelką pomoc innym - nie tylko przy wyjazdach do zdarzeń. Pomagamy, ile tylko możemy i z czasem planujemy coraz częściej angażować się w tego typu akcje. Zawsze powinniśmy kochać ludzi, pomagać innym i uszczęśliwiać. Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia. Pomagać można zawsze i na wiele sposobów - jeśli tylko się chce – mówi Karol Arym z OSP Gowino.

Ochotnicy tego typu zbiórek nie prowadzili, ale w przeszłości niejednokrotnie pomagali i brali udział w akcjach charytatywnych. Organizują dni otwarte remizy, czy inne imprezy integracyjne dla mieszkańców Gowina.

W niedzielę (12 grudnia) przed remizą strażacy zbierali paczki od darczyńców. Jak sami mówią, zbiórka ich zaskoczyła.

Wiele osób przekazywało dary, obdarowano nas wieloma, ciepłymi i szczerymi słowami oraz szacunkiem. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi z rezultatów, a to jeszcze nie koniec! Przygotowaliśmy dla podopiecznych małą niespodziankę, ale o tym już wkrótce – dodaje Arym.

Rzeczy, które szczególnie ucieszą mieszkańców DPS to słodycze, kosmetyki, artykuły do higieny osobistej, ubrania (koszulki, bluzki damskie i męskie – rozmiar L, XL, XXL, legginsy, dresy dla dzieci w rozmiarze 164-172 cm, skarpetki rozmiar 39-44, rajstopy, bokserki), spinki i gumki do włosów, środki czyszczące, ręczniki oraz ręczniki papierowe.

Fot. OSP Gowino Fot. OSP Gowino

W pomoc zaangażowały się także sklepy spożywcze przy ul. Długiej i ul. Przyjaźni. Dary można przekazywać do 20 grudnia. Więcej informacji na ten temat na Facebooku strażaków.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24