11.12.2021 13:41 16 WH/TTM

Zaślubinowe morsowanie - Morsy Puck świętują 8. urodziny

Fot. Anna Grzymkowska/TTM

W sobotę (11 grudnia) morsy zażyły zimnej kąpieli w Zatoce Puckiej i śniegu. Członkowie obchodzili zaślubiny Polski z morzem. Ponadto była to też okazja do świętowania ósmych urodzin grupy.

Planowo siódma zaślubinowa impreza miała mieć miejsce w lutym, ale z powodu pandemii trzeba było przesunąć ją w czasie. Sobotnie morsowanie zgrało się z rocznicą utworzenia klubu Morsy Puck. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć tortu, ciepłej zupy i gorących napojów, jak kawa czy herbata. Pojawiło się też ognisko.

Cały czas przychodzą nowe osoby. Jest rotacja wśród klubowiczów. Część jeździ w małych grupach ze względu na pandemię. Trzon ekipy - najstarsi doświadczeniem - chętnie uczestniczą w spotkaniach, przede wszystkim pomagają w organizacji wydarzeń - mówi Rafał Mstowski, organizator wydarzenia.

Puckie morsy miały idealną pogodę do zabawy. Temperatura powietrza wynosiła ok. - 3 stopnie Celsjusza, był też biały puch. Członkowie klubu kąpali się w wodzie, a niektórzy także w śniegu. Wśród uczestników imprezy pojawił się debiutant morsowania.

Jak przekonują morsy - najtrudniej jest wykonać pierwszy krok. Warto jednak to zrobić, bo morsowanie przynosi wiele korzyści.

Kondycja jest inna odkąd morsuję. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz chorowałam. To istotne, jak się ma więcej niż 18 lat. Najfajniejsza jest grupa - to cudowni ludzie, a poza tym samo wejście do wody daje tyle przyjemności. Pierwszy raz jak się wejdzie, to później idzie się samo. Samemu nie radzę próbować, lepiej w grupie - radzi pani Maria z Minkowic.

Mnóstwo osób chce morsować, ale niewielu się decyduje ze względu na to, ze nie mają tego bodźca, żeby ktoś powiedział - chodź, pójdziemy! Cały czas jest lęk przed zimnem, ale jak zaczniemy morsować, to zwiększa się po pewnym czasie odporność na zimno. Jest adrenalina to daje pozytywny feedback dla organizmu - dodaje Mstowski.

Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM

Więcej zdjęć w naszej fotogalerii.

Morsy Puck zazwyczaj spotykają się w niedzielę we Władysławowie. Więcej informacji na Facebooku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24