10.12.2021 13:00 36 WH/TTM

Wybudowana droga za ponad dwa miliony złotych w Gościcinie

Fot. Marek Trybański/TTM

Za nami oficjalne oddanie wybudowanego odcinka ul. Jana Pawła II w Gościcinie. Oprócz nowej nawierzchni, pojawiły się chodnik, oświetlenie, nowy zbiornik z kanalizacją deszczową. Koszt to ponad 2,4 mln złotych. W wydarzeniu udział wziął m.in. wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Ta droga dzieli miejscowość. To jest droga, z której ludzie korzystają bardzo często, skrót, który powoduje, że szybciej docierają na miejsce – zwraca uwagę wojewoda pomorski Dariusz Drelich. - Ta droga ma pięknego patrona, rodaka – św. Jana Pawła II. To też podkreśla znaczenie, że ona prowadzi do kościoła. Myślę, że oddanie jej przed Bożym Narodzeniem, też jest symboliczne.

W czwartek (9 grudnia) miało miejsce oficjalne oddanie odcinka o długości 520 metrów ul. Jana Pawła II. To drugi etap remontu, podczas którego droga zyskała nową nawierzchnię, chodnik, oświetlenie, zbiornik retencyjny z kanalizacją deszczową. Łączna wartość inwestycji to ponad 2,4 mln złotych, z czego ponad 1,2 mln złotych to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2020.

Najważniejszym punktem tej inwestycji jest most żelbetowy, którego tutaj wcześniej nie było. Była drewniana kładka - niebezpieczna dla samochodów i mieszkańców, teraz mamy poważny, duży obiekt mostowy – mówi Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Całą fotogaleria znajduje się tutaj.

W przyszłym roku remontowane będzie przejście dla pieszych na ul. Słonecznej w Gościcinie, na które otrzymano dofinansowanie w wysokości 200 tys. złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24