10.12.2021 12:00 0 WH/TTM

Potrzeba 2,2 tys. wiaderek ciepła dla podopiecznych z Dąbrówki

Fot. TTM

Ponad 250 psów i 100 kotów przebywa w Schronisku Animals w Dąbrówce. Zima to najtrudniejszy czas dla zwierząt, szczególnie dla podopiecznych, którzy potrzebują ogrzania. Każdy chętny może podarować symboliczne wiaderko ciepła. Trwa specjalna zbiórka.

To coroczna akcja w Schronisku OTOZ Animals w Dąbrówce, dla których zimowe miesiące są największym wyzwaniem.

„Wiaderko ciepła” polega na zbieraniu datków na ogrzewanie, bo zima jest bardzo ciężka dla psiaków. Nasi psi seniorzy potrzebują specjalnej troski w tym czasie. Mamy zwierzęta, które pierwszy raz będą zimą przebywać w naszym schronisku. Zbieramy środki na datki na opał, na ogrzewanie, aby zapewnić jak najlepszy byt dla podopiecznych – zwraca uwagę Izabela Chodnicka, pracownik biura adopcyjnego w schronisku Dąbrówka.

Trwa specjalna zbiórka, gdzie chętni mogą wspomóc schronisko. Jedno wiaderko ciepła to koszt 10 złotych.

Dzienny koszt ogrzewania pomieszczeń, w których przebywają nasi podopieczni wynosi 244,44 złotych, tak więc potrzebujemy 24 wiaderka ciepła na każdy dzień zimowych miesięcy. Koszt ogrzewania niestety rośnie z roku na rok, dlatego zwracamy się do Was z serdeczną prośbą o pomoc – czytamy w opisie zrzutki.

Dotychczas zebrano ponad 2 tys. złotych, brakuje 22 tys. złotych. Aktualnie pod opieką schroniska znajduje się 255 psiaków i 102 koty. Wśród nich 82 stanowią seniorzy.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM vlcsnap-2021-12-09-14h36m35s936.png Fot. TTM Fot. TTM

W Dąbrówce przebywają bezdomne zwierzęta, często są uratowane przed zamarznięciem na łańcuchach czy w zimnych budach.

Zbiórka znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24