08.12.2021 16:00 2 AB/TTM

Inwestycja drogowa za ponad 20 mln zł w Kosakowie

Fot. Marek Trybański/TTM

Wójt gminy Kosakowo Marcin Majek podpisał umowę na wybudowanie nowej drogi łączącej Dębogórze z Suchym Dworem. Celem budowy jest odciążenie centrum Kosakowa. Koszt całej inwestycji wynosi 20,5 mln zł.

We wtorek (7 grudnia) podpisano umowę wykonania dróg Chmielnej i Gronowej w Dębogórzu, oraz ul. Paska w Suchym Dworze. Wykonawcy zgodnie z harmonogramem rozpoczną budowę po 10 stycznia zaczynając od prac przygotowawczych.

Tradycyjnie rozpoczniemy od robót przygotowawczych m.in. wycinki drzew, pracy rozbiórkowej, wykonania nasypów i przygotowania do wykonania instalacji. Prace będą trwały około pół roku, następnie przystąpimy do wykonania chodników. Mam tu na myśli ciąg pieszy, który będzie w szerokości od dwóch do pół metra, i ciąg rowerowy w szerokości 3, 5 metra - mówi Jacek Wicki, wykonawca.

Nowy szlak komunikacyjny w Kosakowie jest największą inwestycją drogową realizowaną w gminie.

Otrzymaliśmy blisko 9 mln. zł. z rządowego programu budowy dróg. Jesteśmy po przetargu i po podpisaniu umowy. Wartość całej inwestycji to 20,5 mln. W ramach inwestycji zostanie wykonane połączenie drogowe między Dębogórzem a Suchym Dworem. Zostaną zrobione dwa duże ronda w tych miejscowościach oraz 2 km odcinek jezdni ciągu pieszo rowerowego, oświetlenie, zatoki rowerowej, czyli pełna infrastruktura, która ma tworzyć drogę - mówi Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Zgodnie z umową inwestycja ma być zakończona na początku 2023 roku. Nowa Droga ma wpłynąć na ruch komunikacyjny całej gminy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...