06.12.2021 13:30 27 AB COVID-19

Chory na Covid-19 10-latek podłączony do respiratora

Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixabay.com

10-latek chory na Covid-19 walczy o życie w Szpitalu Dziecięcym Polanki w Gdańsku. Nieprzytomny chłopiec został podłączony do respiratora. Jest to pierwszy tak trudny przypadek zarażenia w tak młodym wieku na Pomorzu.

W poniedziałek (6 grudnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 250 przypadkach zakażenia koronawirusem. Na Pomorzu odnotowano ich 990, w powiecie wejherowskim 103. Z powodu Covidu, bądź współistnienia z innymi chorobami na Pomorzu zmarły 4 osoby.

10-latek do placówki w Gdańsku trafił w czwartek (2 grudnia) ze szpitala w Starogardzie Gdańskim. Nieprzytomny chłopiec przebywa na oddziale intensywnej terapii. Lekarze zdecydowali o podłączeniu go do respiratora. Przyczyną ciężkiego stanu dziecka jest zachorowanie na Covid-19. Chłopiec ma również choroby współistniejące.

Stan zdrowia dziecka od czasu przyjęcia się nie poprawił. Koronawirus wywołał silne zapalenie płuc. Lekarze apelują o szczepienia dzieci od piątego roku życia, które niebawem mają się rozpocząć. Ich zdaniem szczepienia to skuteczna metoda przed zakażeniem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24