05.12.2021 09:30 0 AB/Arka Gdynia

Ostatni mecz w roku i losowanie Pucharu Polski

Facebook.com/Arka Gdynia

Arka Gdynia zagra ze Stomilem Olsztyn w ostatnim meczu rundy jesiennej pierwszej ligi. Po nowym roku natomiast, żółto-niebiescy zagrają z Rakowem Częstochowa o półfinał Pucharu Polski.

W niedzielę (5 grudnia) Arka Gdynia po raz ostatni wyjdzie na murawę przed zimową przerwą. Na własnym stadionie podejmie Stomil Olsztyn w ramach rozgrywek I ligi. Żółto-niebiescy ze względu na wyższą pozycję w tabeli uznawani są za faworytów spotkania.

My jesteśmy klubem z tradycjami, renomą. Każdy zawodnik przychodzący do Gdyni musi się z tym zmierzyć. Tutaj na pewno trzeba się oswoić z presją i z pełną odpowiedzialnością przystąpić do meczu. My zawsze bez względu na przeciwnika, jeżeli chodzi o nasza klasę rozgrywkową, będziemy postrzegani jako faworyt - mówi Ryszard Tarasiewicz, trener Arki.

Arka to obecnie zespół środka tabeli. Po trzech porażkach ligowych z rzędu ma jednak dużą szansę na przełamanie. Olsztynianie w tym sezonie przegrali już 12 spotkań.

Po przerwie zimowej Gdynian czeka jeszcze mecz o półfinał Pucharu Polski. W piątek (3 grudnia) odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych. Arka trafiła na obrońcę tytułu czyli Raków Częstochowa. Będzie to powtórka spotkania z ubiegłorocznego finału.

To jest tylko jeden mecz. Patrzymy na to przez pryzmat tego, jak się prezentuje Raków, jaką ma pozycję w lidze. Z całym szacunkiem dla przeciwnika, na pewno nie jesteśmy w tym meczu faworytem. Gramy u siebie i jest to jeden mecz, jesteśmy w stanie dobrze zagrać i powalczyć o awans do półfinału - dodaje Tarasiewicz.

Początek meczu ze Stomilem Olsztyn o 12:40


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...