06.12.2021 08:00 1 WH/UM w Redzie

BO 2022 Reda: Najwięcej głosów dla siłowni na świeżym powietrzu

Fot. archiwum TTM

Siłownia na świeżym powietrzu, defibrylatory AED w miejscach publicznych, plac zabaw i boisko do piłki nożnej w Betlejem – to te projekty zwyciężyły w budżecie obywatelskim 2022 w Redzie.

Przypomnijmy, że redzianie od połowy sierpnia mogli składać propozycje do budżetu obywatelskiego na 2022 rok. Łącznie do wykorzystania jest 400 tys. złotych, a mieszkańcy mogli wybrać cztery pomysły. Więcej o tym tutaj.

Poznaliśmy zwycięskie projekty. Najwięcej głosów (555) zdobył plac do ćwiczeń na świeżym powietrzu z klatką typu street workout. Obiekt ma powstać przy skrzyżowaniu ul. Brzozowa – Kazimierska – Nowa Reda. Koszt to 100 tys. złotych.

Projekt zakłada wykonanie podbudowy pod bezpieczną dla ćwiczących nawierzchnię miękką, montaż takiej nawierzchni oraz instalację rozbudowanej klatki wielofunkcyjnej do treningu typu crossfit i street workout. Zdaniem okolicznych mieszkańców w pobliżu potencjalnego miejsca realizacji brakuje jakichkolwiek obiektów sportowych umożliwiających wykonywanie ćwiczeń siłowych i podnoszenie ogólnej sprawności motorycznej organizmu – czytamy na stronie redzkiego urzędu.

Drugi projekt to „Ratuj Ekspresowo Dostępnym AED – automatycznym defibrylatorem” z poparciem 408 mieszkańców.

Reda staje się coraz większym, nowoczesnym miastem z coraz większymi skupiskami ludzi, dojazd karetki pogotowia do miejsca zdarzenia znacząco się wydłuża, szczególnie w sezonie wakacyjnym. Dlatego należy wyposażyć mieszkańców w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu będą mieli możliwość udzielenia profesjonalnej pomocy poszkodowanemu jeszcze przed przyjazdem zespołu ratunkowego – uzasadnia Dorota Kobiella, autor projektu.

Automatyczny defibrylator poprzez komunikaty głosowe instruuje jak używać go przy udzielaniu pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Urządzenia mają pojawić się m.in. w szkołach, Fabryce Kultury czy na dworcu PKP. Koszt to 100 tys. złotych.

Kolejny projekt to boisko do piłki nożnej w dzielnicy Betlejem przy ul. Kwiatowej za 100 tys. złotych. Pomysł zdobył 284 głosów.

Planuje się wytyczenie boiska zgodnie z wykonanym i zatwierdzonym w poprzednich latach projektem. Teren zostanie wypoziomowany. Ustawione zostaną bramki. Za bramkami ustawione zostaną piłkochwyty zabezpieczające przed wypadaniem piłki na dziecięcy plac zabaw oraz na boisko do koszykówki – opisuje autorka projektu Katarzyna Piwecka-Witt.

Natomiast 274 głosów zdobył projekt budowy placu zabaw przy ul. Brzechwy. Jego wartość to 99,8 tys. złotych. Powstanie miejsce dla dzieci w wieku 7 – 15 lat.

Projekt przewiduje walec, dzwonki (wysokie ok. 3m), sześciokąt wielofunkcyjny, sieć grzybków połączonych linami. Urządzenia te służą do ogólnej sprawności fizycznej i umysłowej, koordynacji ruchowej oraz orientacji przestrzennej – wymienia autor projektu Paweł Tkaczyk.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24