02.12.2021 09:00 4 PM/KWP Gdańsk

Okradł własną matkę. Pieniądze były schowane za łóżkiem

Fot. KWP Gdańsk

Mężczyzna wykorzystał nieuwagę swojej matki i ukradł jej 2 tys. zł. Policjanci zatrzymali sprawcę następnego dnia i na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut kradzieży. Sopocianin odpowie za swoje czyny przed sądem.

Kilka dni temu policjanci z Sopotu dostali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań syn okradł matkę.

Policjanci od razu pojechali na miejsce i tam ustalili, że 28-latek wszedł do pokoju matki, a następnie wykorzystując jej nieuwagę ukradł schowane za łóżkiem pieniądze w kwocie 2 tys. zł. W trakcie interwencji mężczyzny nie było w mieszkaniu, od wielu godzin rodzina nie miała też z nim żadnego kontaktu. Policjanci przyjęli od kobiety zawiadomienie o przestępstwie i rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży - informuje rzecznik prasowy gdańskiej policji.

Następnego dnia podejrzany 28-latek został zatrzymany przez policjantów prewencji i trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy, a alkomat pokazał u niego 2,6 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu i na podstawie zebranych dowodów funkcjonariusze ogłosili mu zarzut kradzieży pieniędzy na szkodę swojej matki.

Mężczyzna jest znany sopockim stróżom prawa. Na początku listopada podczas imprezy alkoholowej uderzył z pięści w twarz innego mężczyznę, któremu złamał nos. Za to przestępstwo sprawca usłyszał już zarzut i poniesie odpowiedzialność karną.

Za popełnioną teraz kradzież 28-latek również odpowie przed sądem. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...