01.12.2021 10:00 6 AB/TTM

Nowy samochód dla JRG Rumia

Facebook.com/Powiat Wejherowski

Samochód Isuzu typu pickup z zabudową zasili Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 w Rumi. Pojazd będzie używany do działań ratowniczo-gaśniczych, a także w zadaniach rozpoznawczych.

We wtorek (30 listopada) w siedzibie JRG nr 1 w Wejherowie odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W ramach uroczystości odbyło się uroczyste wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz strażacy otrzymali nowy wóz.

Odbyło się wręczenie awansów stopni służbowych strażakom. Komendant wojewódzki zdecydował, żeby to rozdzielić na kilka powiatów. My mieliśmy tą przyjemność gościć strażaków z sąsiednich powiatów - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Jacek Niewęgłowski, Komendant Powiatowy PSP w Wejherowie.

Podczas apelu przekazany został nowy samochód rozpoznawczo-ratowniczy marki Isuzu, który zastąpi wysłużonego, 13-letniego Nissana NP300. Docelowo pojazd będzie pełnić służbę w JRG nr 2 w Rumi.

Mam nadzieję że ten samochód będzie spełniał wszelkie warunki. W tym roku dostaliśmy środki z budżetu państwa na walkę z covid i można było realizować zakupy samochodów. Ten samochód jest finansowany w większości z budżetu covidowego, ale także ze środków samorządowych: ze starostwa i z budżetu miasta Rumi - dodaje komendant.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Straż wygospodarowała także środki na drugi podobny samochód, który trafi do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24